photo

Silesia Race 2019 - Węgierska Górka

28 września 2019r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km

Rajd przygodowy

OPEN - 75 km i PROFI - 125 km ...

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

13-08-2019

Fjord Nansen, partnerem naszej imprezy! Każdy uczestnik otrzyma 30 % kupon rabatowy na zakupy sprzętu właśnie tej marki. Czyli z każdych wydanych 100 pln, w kieszeni zostaje ci 30!
Dla przykładu:
Termos HONER 1 L, normalna cena 99,99, Ty płacisz tylko 70 :)


Kubek termiczny LANDO 0,4 L, normalna cena 75,90 pln, Ty płacisz ok. 53 pln


Bluza HASVIK WINE MEN, normalna cena 399,90 plm, Ty płacisz 280 pln


Kije biegowe / trekkingowe NIVA, normalna cena 259,90 pln, Ty płacisz ok. 182 pln


Kupon do zrealizowania w sklepie turystycznym Tuttu w Katowicach (ul. Kościuszki 8) lub w sklepie internetowym www.tuttu.pl

photo

11-08-2019

Mamy schematy tras rajdowych!

Trasa OPEN finalnie liczyć będzie ok. 75 km. Zaczynamy od kilku km odcinka pieszego po Węgierskiej Górce. Następnie bardzo przyjemny rower: szerokie szutry, piękne widoki po drodze, którym docieramy nad J. Żywieckie. Tam kilku km odcinek pieszy i kajakowy + zadanie niespodzianka :). Ostatni etap rajdu to już spokojny, powrót do bazy, bez znacznych przewyższeń.

Trasa PROFI. Zaczynamy etapem pieszym 10 – 15 km. Miasto plus najbliższa górska okolica. Później rower nad J. Żywieckie. Tam czekać już będzie na Was przepak na etapy: pieszy i kajakowy (no i powrotny rower do bazy). Na samym jeziorze będzie jeszcze zadanie specjalne – opiszemy je później. Ostatni etap to powrót do bazy jednośladem.

Dokładne opisy etapów zamieścimy w komunikacie technicznym, ok. połowy września.

photophoto

01-08-2019

Rajdy przygodowe... świetna sprawa, ale ciągle jakoś mało popularna w naszym kraju. No bo czy słyszeliście gdzieś, czy wiecie, że w dniach 16 – 20 lipca, na przestrzeni 530 km, gdzieś pomiędzy Jeziorem Czorsztyńskim a Krakowem odbyły się Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych! Tak, nie „jakieś tam eliminacje”, do „czegoś tam”, tylko najprawdziwsze Mistrzostwa Starego Kontynentu... Zwycięska ekipa na trasie spędziła 86 godzin, śpiąc w tym czasie jakieś 3 razy po dwie godziny... i wygrała bezpłatny wjazd na Mistrzostwa Świata 2019 – grudzień Sri Lanka. Cóż, może kolejne Mistrzostwa będą już miały relacje „live” na tvn 24. Dlatego jak macie znajomych, zainteresowanych sportami wytrzymałościowymi, podrzućcie im prosimy linka to naszych zawodów i zaproście ich w naszym imieniu :).# Make Adventure Racing Great Again!

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

25-07-2019

Kolejny partner naszego rajdu to biuro podróży INDEX z Katowic. Kolonie, wczasy, wycieczki autokarowe, Sylwester Express, wyjazdy na Jarmarki Bożonarodzeniowe, to wszystko należy do oferty INDEX – u.

Dla naszych zawodników INDEX ufundował 2 – osobowa wycieczkę do wyboru do Pragi, Wiednia lub Budapesztu. Podróż losowana będzie wśród wszystkich uczestników naszej imprezy :)

photo

14-07-2019

Wydawnictwo Bezdroża, to kolejny partner naszych zawodów. Przewodniki turystyczne, dzienniki z podróży, poradniki sportowe to oferta Bezdroży. Wszystko to będzie do wygrania w naszych losowaniach nagród, co godzinę :).

photo

27-06-2019

Jesteśmy już po pierwszych testach tras. Jak widać na zdjęciach wygląda to naprawdę dobrze :). Na trasie napotkacie kilka bacówek, będzie gdzie odpocząć, tudzież odwiedzić to miejsce ze śpiworem po rajdzie... Zapraszamy do zapisów.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

23-06-2019

Mapa - skąd się wzięła? Ile liczy najstarsze tego typu dzieło, kogo uważa się za ojca polskiej kartografii? Zapraszamy do zakładki "czytelnia" na krótki tekst o historii "przedmiotu" bez, którego nie byłoby imprez na orientację.
Silesia Race - uczy, kształci, wychowuje :)

photo

25-05-2019

Silesia Race na Krańcach Świata :)

W dniach 11 – 16 maja, nasze ekipa odwiedziła północne krańce naszego kontynentu. Bazą wypadową było Tromso (ok. 350 km za północnym kołem podbiegunowym). Wyjazd z gatunku tych low budget :). Samolot za 130 pln (tam i z powrotem), spanie pod namiotem, jedzenie z domu i wynajęty samochód celem szybkiego przemieszczania się na miejscu. Generalnie polecamy!

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

12-05-2019

Kolejny partner naszej imprezy! O Państwa nawodnienie na mecie zadba firma Żywiec Zdrój!

photo

17-04-2019

Ruszamy z przygotowaniami do jesiennej edycji Silesia Race. W tym roku obchodzimy mały Jubileusz: to będzie piąta edycja naszej imprezy :). Trzy pierwsze edycje rozgrywane były w terenie nizinnym (2015 – Tworóg; 2016 – Kuźnia Raciborska; 2017 – Miasteczko Śląskie), zeszłoroczna edycja miała miejsce na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej (Łazy), czas zatem wspiać się jeszcze wyżej... :). 28 września br., zapraszamy w Beskid Śląski i Żywiecki, z bazą w Węgierskiej Górce. Zapisy uważamy za otwarte :). Serdecznie zapraszamy.

photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy