photo

Silesia Race 2021 – Krupski Młyn

29 maja 2021 r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km i 100 km

Rajd przygodowy

OPEN - 50 km i PROFI - 100 km+ ...

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

31-05-2021

Dzień dobry/cześć.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w zawodach. Mamy nadzieję, że okolice Krupskiego Młyna nie mają już dla Was tajemnic. My cieszymy się, ze pokazaliśmy Wam kolejne fajne miejsce na mapie woj. śląskiego :).

Wyniki TUTAJ. Przepraszamy za późne opublikowanie. Do piątku, 4 czerwca czekamy na uwagi odnośnie Waszej pozycji w tabelach. Po tym czasie wyniki uznajemy za oficjalne.

Korzystając z okazji zapraszamy na nasze kolejne imprezy:

- X Jubileuszowy Miejski Rajd Przygodowy w Katowicach – 26 czerwca 2021 r.

- jesienna edycja Silesia Race, 25 września 2021 r.


Poniżej wariat organizatora na pokonanie trasy pieszej 50 km. Niecałe 48 km.

photo

27-05-2021

Komunikat przed startowy.

1. Zawody odbędą się.

2. Baza zawodów otwarta w piątek od 20:00, sobotę od 6:00. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie. Ul. Dąbrowskiego 2.

3. W bazie imprezy będzie depozyt.

4. Parkingi: Jak pisaliśmy w komunikatach startowych (patrz poprzedni wpis), nie ma parkingu na terenie szkoły ani w jej pobliżu (spójrzcie na googlach jak zwarta jest tam zabudowa...). Dwa parkingi znajdują się w pobliżu bram wjazdowych do zakładu NITROERG (lokalizacja w komunikatach).

5. Prognozy pogody przewidują przelotne opady. Weźcie to prosimy pod uwagę kompletując sprzęt.

6. Pytania? Tylko telefonicznie. 692 683 395 – Marcin

19-05-2021

Zapraszamy do lektury komunikatów technicznych. Pamiętajcie, że zapisy internetowe do najbliższej niedzieli (23 maja), 23:59.
Sportowa Gra Miejska

Trasa piesza 25 km

Trasa piesza 50 km – Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa 50 km

Trasa rowerowa 100 km

Trasa AR OPEN 70 km

Trasa AR PROFI 150 km

04-05-2021

To już ostatni album z tras majowych zawodów. Niby miała być tylko kosmetyka, a wpadło kilka nowych ciekawych miejscówek lokalizacji PK. Pamiętajcie, że 16 maja mija termin niższego wpisowego.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

16-03-2021

Korzystając z faktu, że imprezę robimy w maju do listy tras dopisujemy rowerową setkę. Na dziś wiemy, że tak: na tej trasie będzie jeden punkt żywieniowy; poza mapą główną, będą minimum dwie inne mapy różniące się formą przedstawienia terenu... Zapraszamy do zapisów :).

photo

05-03-2021

„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” - tę zależność zauważył już ponad 2500 lat temu, grecki filozof Heraklit z Efezu... a dla nas to oznacza, że kolejna data Silesia Race wypada 29 maja (bieżącego roku..?) :). Data o tyle dobra, że to kilka dni przed Dniem Dziecka = świetny prezent z okazji tego święta dla naszych pociech. Dodatkowo na trasie rajdu przygodowego OPEN wpadają kajaki do schematu :), a trasa rajdowa PROFI zostaje wydłużona do przedziału 125 – 150 km. Same plusy :).


Kilka „przecieków” z różnych tras:

Sportowa Gra Miejska – czekają na Was dwa zadania linowe, zadanie zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Potempy plus kilka innych atrakcji.

TP 25 – mapa główna plus trzy mapy pomocnicze. Mapa pomocnicza każda innego sortu – zaatakujemy wszystkie Wasze zmysły :). Jeden punkt odżywczy na trasie: ciastka, owoce, ciepła herbata, chleb z tłustym i ogórkiem. Obiekt zadaszony, toaleta.

TP 50 – mapa główna plus trzy mapy pomocnicze. Mapa pomocnicza każda innego sortu – zaatakujemy wszystkie Wasze zmysły :). Jeden punkt odżywczy na trasie: ciastka, owoce, ciepła herbata, chleb z tłustym i ogórkiem. Obiekt zadaszony, toaleta.

TR 50 – mapa główna plus trzy mapy pomocnicze. Mapa pomocnicza każda innego sortu – zaatakujemy wszystkie Wasze zmysły :). Jeden punkt odżywczy na trasie: ciastka, owoce, ciepła herbata, chleb z tłustym i ogórkiem. Obiekt zadaszony, toaleta.

rajd OPEN – mapa główna plus trzy mapy inne . Z racji lepszych warunków pogodowych i dłuższego dnia, pozwolimy sobie dodać kilka km do długości rajdu jak i kajaki! :). Jeden punkt odżywczy na trasie: ciastka, owoce, ciepła herbata, chleb z tłustym i ogórkiem. Obiekt zadaszony, toaleta.

rajd PROFI – mapa główna plus trzy mapy sortu różnego... A jak teraz mamy jeszcze trochę czasu to może wymyślimy coś jeszcze... Jeden punkt odżywczy na trasie: ciastka, owoce, ciepła herbata, chleb z tłustym i ogórkiem. Obiekt zadaszony, toaleta. Acha, jak zachód Słońca wychodzi godzinę później niż pierwotnie to zakładaliśmy to dystans też trochę wydłużymy... Te 125 km stuknie na pewno:).

24-01-2021

Działamy. Cały czas... Za chwilę okaże się, czy widzimy się 20 lutego, czy może niekoniecznie... Generalnie jesteśmy gotowi... Poniżej kilka zdjęć z kolejnego rekonesansu lądowo - wodnego.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

13-01-2021

Zmiana terminu imprezy!


Na skutek przedłużenia obostrzeń do końca stycznia, zdecydowaliśmy się lekko przesunąć nasze zawody Silesia Race w Krupskim Młynie. Nie chcieliśmy pracować w zawieszeniu, z końcem stycznia chcieliśmy już drukować nr startowe, mapy, a dosyć kiepsko byłoby to później wyrzucać do kosza... Zatem w punktach, żeby było czytelniej.

1. Nowa data imprezy w Krupskim Młynie to 20 lutego. Na moment pisania tej wiadomości, nie koliduje z żadną inną dużą imprezą na orientację. Gdyby obostrzenia były przedłużane na luty, odpuszczamy przesuwanie imprezy „co dwa tygodnie” i umawiamy się na termin po świętach Wielkanocnych.

2. Co jeśli komuś nie pasuje termin 20 lutego. Prosimy nie nadsyłać jeszcze mejli z rezygnacją. Jak napisaliśmy powyżej, istnieje ryzyko, ze ten termin też nie wypali, a np. jakiś wiosenny/letni będzie już w porządku. Szkoda naszej wspólnej pracy z wypisywaniem i zapisywaniem się setki razy :). Jak zluzują obostrzenia i będzie znany termin na 100 %, wtedy będziemy rozmawiać.

3. Bądźmy dobrej nadziei. Zrobimy te zawody w bezpiecznym dla nas wszystkich czasie. Lasy w okolicy Krupskiego Młyna czekają na nas, a jak piękne to lasy, można zobaczyć na naszej stronie Silesia Race w wpisie z 10 stycznia. Dodatkowo zapraszamy do naszej czytelni, gdzie krótko piszemy dlaczego odpoczynek w lesie, wśród zieleni tak dobrze na nas wpływa: http://silesiarace.pl/php/las.php.

4. Na listach startowych mamy w tym momencie 521 zawodniczek i zawodników. Mamy nadzieję, że z nami zostaniecie :)

5. Systematycznie będziemy zmieniać daty na wszystkich podstronach

10-01-2021

Las - dlaczego tak dobrze się tam czujemy? Jeśli interesuje Cię odpowiedź na to pytanie zapraszamy do naszej zakładki "Czytelnia" a tam do lektury tekstu odpowiadającego na to pytanie. A poniżej galeria z lasów okalających Krupski Młyn. Jeden z ładniejszych lasów jakie kiedykolwiek widzieliśmy :)

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

04-01-2021

Małe podsumowanie pierwszych trzech dni zapisów:

- 424 osoby zapisane,

- tak jak pisaliśmy, prosimy nie wpłacać wpisowego do momentu potwierdzenia organizacji zawodów. Jeśli termin 6 lutego br. będzie niemożliwy to oczywiscie przekładamy imprezę i po rozmowach z władzami Krupskiego Młyna podajemy kolejny,

- my tymczasem pracujemy nad trasami :). Taki teren dziś sprawdzaliśmy (fotka poniżej).

photo

31-12-2020

Jak się zapisać na zawody Silesia Race – Krupski Młyn, 6 lutego 2021 roku?
Dwa kroki:

1. Prosimy o wysłanie mejla, tak jak jest to opisane w zakładce „zapisy/zapisz się”. Od 1 stycznia 2021 roku. Prosimy podać wszystkie dane zgodnie z tym, jak jest to opisane.

2. Wpłata wpisowego. Prosimy się wstrzymać w tym momencie! Do połowy stycznia czekamy na zmianę obostrzeń, a propos organizacji zawodów. Po tym terminie wyślemy Państwu mejle, z prośbą o uregulowanie wpisowego. Kwota, jaką należy wpłacić, będzie uzależniona od daty wysłania mejla. Kwoty wpisowego podane są również w zakładce „zapisy/zapisz się” z podziałem na daty nadesłania zgłoszenia.

30-12-2020

Publikujemy wstępny schemat trasy PROFI rajdu przygodowego. Jeszcze bez kilometrażu (sorry), ale etapami będzie to tak wyglądało.
Start: 8:00
E1 – pieszy prolog wokół bazy.
E2 – rower do początku etapu kajakowego, przepak
E3 – etap kajakowy. Kajakiem należy przewieźć przepak z punktu A1 do A2.
E4 – pieszy powrót do miejsca pozostawienia rowerów. Ruszając z tego etapu na kolejny zabieramy ze sobą wszystko czego wcześniej nie przewieźliśmy w kajaku do A2.
E5 – rower do miejsca gdzie zakończyliśmy pierwszy etap kajakowy
E6 – kajak. Znów zabieramy ze sobą cały przepak.
E7 – pieszy powrót do miejsca gdzie zostawiliśmy rowery.
E8 – rower. Ruszając z tego etapu na kolejny zabieramy ze sobą wszystko czego wcześniej nie przewieźliśmy w kajaku do A3.
E9 – etap pieszy. Przepak B. Dla jasności: przepak B to nie przepak A3.
E10 – rower, prosto do bazy :).
Zamknięcie mety, sobota, 23:59. Limit czasu 15h i 59 minut. Dystans: 100 – 125 km, jakoś tak :)
Info 1. Wszystkie punkty każdego z etapów na perforatorach.
Info 2. Zwróćcie prosimy uwagę na przepak A. Przepak ten transportujecie ze sobą dwukrotnie na kajaku. Warto dokładnie przemyśleć co zabrać i ile... My nie wprowadzamy tutaj żadnego limitu objętości/wagi. Dla mniej wprawnych polecamy tekst z Napieraja:
„Przepak – ukryta dyscyplina”
.

photo

29-12-2020

Zapraszamy do pierwszej galerii z objazdu tras. Krupski Młyn i najbliższe okolice. Zimowa edycja Silesia Race znów będzie okazją do odkrycia mało znanej części naszego województwa...

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

20-12-2020

To już pewne! Robimy zimową edycję Silesia Race. 6 lutego 2021 roku, zapraszamy do Krupskiego Młyna. Godzina jazdy na północ od Katowic i jesteśmy na miejscu. Nieco ponad 80 % terenu gminy to lasy, meandrująca Mała Panew oraz dwa jej dopływy na terenie gminy: Ligancja i Stoła. Jak to wygląda w terenie można zobaczyć w zakładce „Krupski Młyn”. Zapisy od 1 stycznia przyszłego roku, czyli już za kilkanaście dni. Stay tuned...

photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy