photo

Silesia Race - zima

Koszęcin, 5 lutego 2022 r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km i 100 km - Puchar Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację

Rajd przygodowy

OPEN - 50 km i PROFI - 100-125 km

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

06-02-2022

Dzień po... Oddajmy na chwilę głos kierownikowi zawodów.

1. W imieniu całego zespołu SR, dziękuję serdecznie za wczorajszy udział w zawodach. Mamy nadzieję, że trasy się podobały, bufety również.

2. Kadry to wszystko. Imprezę przygotowali dla Was: Ada, Aneta, Dalia, Klaudia, Marysia, Natasza, trzech Łukaszów, Miłosz oraz niżej podpisany. Dodatkowo smalec i humus ogarnęli p. Teresa i Krzysiek.

3. Wyniki nieoficjalne tutaj. Do końca tygodnia czekamy na Wasze uwagi.

Osoby z trasy piesze 25 i 50 km, które się zdziwią na brak 1 pk. Spójrzcie proszę jeszcze raz na mapę. Wasz punkt był przy ruinach a nie na wieży obserwacyjnej, gdzie punkt miała tylko Sportowa Gra Gminna. Tak, wiem że ten lampion przyciągał...

4. Zdjęcia będziemy systematycznie publikować. Na naszym Facebook – u. Warto polubić.

5. Poniżej prezentujemy, nasz wariant trasy TP 50.

6. Kolejna impreza spod znaku SR, 24 września br. Już dziś zapraszamy.

photo

03-02-2022

Ostatni komunikat przedstartowy
1. Zawody odbędą się
2. Baza imprezy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie, ul. Sobieskiego 7. Wejście od strony sali gimnastycznej. Prosimy nie wjeżdżać na teren szkoły.
3. Rowery. Obowiązuje zakaz wprowadzania rowerów do szkoły. Prosimy zabrać zapięcie i przypiąć rowery do stojaków przed salą gimnastyczną (bezpieczne miejsce).
4. Warunki na trasie. Na dziś były jeszcze miejsca gdzie zalega śnieg. W piątek cały dzień na plusie, więc tego śniegu będzie ubywać... Śnieg zalega głównie na polach. Asfalt i las wolne od śniegu.
5. Pogoda w dniu zawodów. Pomiędzy 1 a 4 stopnie C. Poniżej zera dopiero po godzinie 22 -ej. Mogą wystąpić delikatne przelotne opady.
6. Mamy extra mapy, także można zapisać się w dniu zawodów.
Do zobaczenia w Koszęcinie.

photo

01-02-2022

Trzy informacje:

1. Zakończyliśmy zapisy internetowe. Osoby, które nie zdążyły wysłać maila, zapraszamy w dniu zawodów.

2. W czwartek wieczorem ukaże się ostatni komunikat. Opis warunków w terenie, itd...

3. W naszym bufecie (na mecie i na trasie) czekać na Was będą owoce, ciastka, ciepła herbata (prosimy zabrać własne kubki), izotonik i ... to co tygryski lubią najbardziej: 14 kg smalczyku domowej roboty, 30 kg ogórków i 20 dużych bochenków chleba. Jest również jedna nowość: jeden z przyjaciół Silesia Race, kol. Krzysztof przygotowuje również domowej roboty humus, także część tego chleba i ogórków będzie zjadliwa dla wegetarian. Oczywiście na mecie będzie również ciepły posiłek mięsny i wege.

photo

25-01-2022

Praga, Wiedeń czy Budapeszt? Na takie pytanie będzie musiał sobie odpowiedzieć jeden z uczestników naszych zawodów. Biuro podróży Index ufundowało 2 – osobową wycieczkę do jednej z w/w stolic. Wycieczkę będziemy losować wśród wszystkich uczestników, którzy wyrażą na to zgodę, zapiszą się na listę przy odbiorze kart startowych.

photo

18-01-2022

Wszystkie trasy przygotowane, objechane, przemaszerowane. Na szybko podrzucamy kilka zdjęć z terenów wokół Koszęcina. Trasy piesze, rowerowe i rajdowe spędzą w tych lasach sporo czasu... :). Dlaczego tam bardzo lubimy las? Zapraszamy do naszej zakładki „czytelnia” a później tekstu pt.. „Las”. Przy okazji przypominamy: do końca tygodnia, niedziela – 23 stycznia obowiązuje niższe wpisowe. Zapraszamy do zapisów :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

12-01-2022

Zastanawiacie się czy warto wziąć udział w sportowej Grze Miejskiej? Podpowiadamy: warto :). Poniżej prezentujemy zdjęcia z poprzednich edycji (choć z edycji letnio – jesiennych). Zabawa jest przednia. Przypominamy, że startować można w kategorii rodzinnej lub w dorosłej (dokładny opis w zakładce „charakterystyka tras”). Podpowiadamy jeszcze tylko, że w Koszęcinie zadania specjalne pomagają nam przygotować m.in. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Nadleśnictwo Koszęcin, będzie również okazja spojrzeć na Koszęcin z baaardzo wysoka...

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

11-01-2022

Zapraszamy do zapoznania się z schematami tras rajdów przygodowych. Info dotyczące pozostałych tras w przyszłym tygodniu.
Etap 1.
5 km marsz/bieg wokół bazy zawodów. Teren miejski z małymi akcentami terenowymi. Dowolna kolejność podbijania PK.
Etap 2.
Rower 30 km. 10 % asfalt, reszta las. Nakazana kolejność podbijania PK.
Strefa zmian. Budynek. Ciepła herbata, woda, izotonik, owoce, ciastka, chleb z tłustym, toaleta.
Etap 3.
4 km marsz/bieg. Dowolna kolejność podbijania PK. Rowery zostawiamy w budynku. Po tym etapie wracamy do strefy zmian i ruszamy na ostatni odcinek rowerowy do bazy. Można po raz drugi skorzystać z dobrodziejstw suto zastawionych stołów :).
Etap 4.
Rower 15 km. Dowolna kolejność podbijania PK.

Zachód słońca w dniu zawodów: 16:44.
Limit czasu: 12 h, 21:00.
Brak przepaku na rajdzie.

Etap 1.
7 km marsz/bieg wokół bazy zawodów. Teren miejski z małymi akcentami terenowymi. Dowolna kolejność podbijania PK.
Etap 2.
18 km rower. 25 % asfalt o małym ruchu samochodowym, reszta drogi polne i leśne. Nawigacja uproszczona, tutaj raczej będzie liczyć się mocna łydka. Nakazana kolejność podbijania PK.
Przepak A. Wiata turystyczna.
Etap 3.
15 – 20 km marsz/bieg. 100 % las. Ostateczny dystans zależny będzie od wariantów. W czasie odwilży miejscami teren podmokły: radzimy zabrać zmienne obuwie. Dowolna kolejność podbijania PK.
Przepak A.
Etap 4.
25 km rower. 95 % las. Nakazana kolejność podbijania PK.
Przepak B.
Budynek. Ciepła herbata, woda, izotonik, owoce, ciastka, chleb z tłustym, toaleta.
Etap 5.
4 km marsz/bieg. Rowery zostawiamy w budynku. Dowolna kolejność podbijania PK.
Etap 6.
45 km rower. 75 % drogi polne, leśne. Reszta mało uczęszczane drogi asfaltowe. Nakazana kolejność podbijania PK.

Zachód słońca w dniu zawodów: 16:44.
Limit czasu: 20 h, 04:00 noc z soboty na niedzielę.

29-12-2021

W okresie świątecznym kilka dni spędziliśmy w terenie. Układaliśmy trasy, sprawdzaliśmy czy rzeczywistość w terenie zgadza się z tą na mapie :). Jak wygląda zima w okolicach Koszęcina? Zapraszamy do galerii.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

21-12-2021

Pierwsze trzy dni zapisów za nami. 183 osoby zdecydowały się spędzić z nami pierwszą sobotę lutego 2022 roku. W okresie pomiędzy świętami a Sylwestrem wrzucamy pierwszy album z terenu działań.

06-12-2021

Dziś Mikołaj, zatem i my dorzucamy coś do skarpety z prezentami :). 15 grudnia otwieramy zapisy na zimową edycję Silesia Race. W czasie pierwszych trzech dni najniższe wpisowe z możliwych. Polecamy tę datę dla łowców okazji :).

photo

01-12-2021

Mamy to!
Na zimową edycję Silesia Race zapraszamy do Koszęcina (pomiędzy Częstochową a Katowicami). 5 lutego 2022 roku. Za chwilę otwieramy zapisy i wytyczanie tras. Teren wygląda świetnie... :) Zapowiada się kolejna impreza roku :)

photo

20-11-2021

Rozpoczynamy przygotowania do zimowej edycji Silesia Race. Na dziś znana jest data imprezy: 5 lutego 2022 roku. Jeśli chodzi o teren, to ustalenia powoli acz systematycznie zmierzają ku końcowi...

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy