photo

Silesia Race 2021 – powiat będziński

25 września 2021 r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km i 100 km

Rajd przygodowy

OPEN - 60 km i PROFI - 150 km

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

26-09-2021

Serdecznie dziękujemy za udział w zawodach. Powiat Będziński uznajemy za odkryty i nie mający już przed nami żadnych tajemnic :).
Pierwsze albumy na naszym Facebook - u. Zapraszamy do galerii (nie trzeba mieć konta na "fejsie").
Wyniki pod poniższym linkiem. Póki co nieoficjalnie, do końca tygodnia czekamy na Państwa uwagi.
WYNIKI

Od października ruszamy z "Katowicami Wieczorową Porą" - kilku km biegi na orientację w różnych dzielnicach Katowic. Informacje będą na pewno na Facebook - u.

5 lutego 2022 r., to dzień zimowej edycji Silesia Race. Można już rezerwować datę w kalendarzu :).

23-09-2021

Ostatni komunikat przedstartowy.
1. Zawody odbędą się.
2. Baza zawodów: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. 11-go Listopada 3, Będzin.
Baza zawodów otwarta w piątek, od 20:00 w sobotę od 6:30.
3. Przypominamy o konieczności posiadania zapięcia rowerowego na trasach AR OPEN i PROFI. Rowery prosimy spiąć na czas prologu, kajaków oraz jeden pozostawiony na na czas rowero - treku.
4. Zapięcie na pewno przyda się też trasom rowerowym 50 i 100 km, na czas zapisów, konsumpcji posiłku regeneracyjnego.
5. Mamy wydrukowanych mały zapas map na wszystkich trasach, więc kto marzy jeszcze o wystartowaniu w sobotę, zapraszamy:).
6. Wszystkie osoby chętne na losowanie 2- osobowej wycieczki do Wiednia, Pragi lub Budapesztu, prosimy o zapisanie się na listę do losowania w czasie odbioru kart startowych. Ok. godz. 15 - tej, w czasie ceremonii wręczania nagród trasy sportowej Gry Miejskiej nastąpi losowanie. Można być nieobecnym na losowaniu, powiadomimy po powrocie z dłuższych tras.
7. Pogoda? Prima sort :)

photo

20-09-2021

Kilka najnowszych informacji.

1. Ponad 410 zawodniczek i zawodników na listach startowych

2. Tak, można jeszcze wpaść do nas w dniu zawodów i się zapisać. Opłata na miejscu.

3. W nocy z czwartku na piątek, ukaże się na stronie ostatni komunikat przedstartowy. Prosimy zajrzeć tutaj w piątek.

4. W godzinach 7:30 – 11:00 będzie możliwość oznakowania sobie roweru przez Policję.

11-09-2021

Potrzebny serwis roweru przed startem? Nic trudnego. Decathlon Sosnowiec, zapewni bezpłatny serwis rowerów w godzinach 8:00 - 11:00.

photo

09-09-2021

Info o trasach pieszych 25 i 50 km

TP 25. Start i meta w bazie zawodów. Trasa mieszana: teren zurbanizowany, leśny oraz „dziki”... Mapa główna oraz jedna mapa pomocnicza. Wyposażeniem obowiązkowym będzie długopis. Start 10:00, limit 7 godzin.TP 50. Odprawa techniczna o godz. 8:00. Po odprawie zawodnicy udają się autokarem na miejsce startu. Pierwszy etap to kilku km odcinek po ukończeniu, którego należy wrócić do miejsca startu. W tym momencie zawodnicy otrzymują mapy na dalszą trasę. Będą tam odcinki liniowe (w końcu zmierzamy do bazy), ale również dwa odcinki z dodatkowymi mapami, gdzie będzie kilka wariantów zaliczenia PK. Zatem w sumie 4 mapy: główna plus 3 dodatkowe. Kilkadziesiąt punktów :). Trasa mieszana: teren zurbanizowany, leśny oraz „dziki”... Jeden punkt żywieniowy (woda, ciastka, owoce). Limit 12 godzin. Jedna z tych map dodatkowych na zdjęciu poniżej :).

photo

06-09-2021

Doskonała wiadomość dla wszystkich turystów! Marka Fjord Nansen, postanowiła wesprzeć nasz rajd. Każdy uczestnik imprezy, otrzyma kod rabatowy obniżający cenę o 30 %! Co można kupić: namioty wysokiej jakości (sami z takim podróżujemy), śpiwory puchowe, plecaki, torby, akcesoria turystyczne, odzież... zresztą spójrzcie sami: www.fjordnansen.pl

Zakupy będzie można dokonać przez internet lub w sklepie stacjonarnym w Katowicach, ul. Kościuszki 8.

photo

02-09-2021

Czy są tutaj jacyś planszówkomaniacy? Jeśli tak, to dobrze :). Właśnie kupujemy dla Was nagrody: część z gier trafi dla zwycięzców naszych tras, część do puli losowanych nagród. Uwaga! Tych gier mamy więcej niż na zdjęciu :)

photo

31-08-2021

Gdyby ktoś zastanawiał się jak wygląda start na trasie Sportowej Gry Miejskiej, jak wyglądają zadania specjalne, czy można startować z dziećmi... Kilka odpowiedzi na zadane wyżej pytania w poniższej galerii. Warto też zajrzeć do zakładki „informacje/charakterystyka tras”. Zapraszamy do zapisów, nie ma się czego bać :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

27-08-2021

Info posiłkowe :)

Jak to będzie na naszym rajdzie? Po kolei:
- od piątkowego wieczora do niedzielnego poranka zapraszamy na bezpłatną kawę, herbatę. Non stop o każdej porze dnia i nocy. Nie zapomnijcie tylko o swoich kubkach,

- trasy: piesza 50 km, rowerowa 50 i 100 km, rajdy przygodowe OPEN i PROFI będą miały jeden punkt odżywczy na trasie. Na punkcie: świeży chleb z tłustym i ogórkiem (to jest przepyszne :)), owoce, ciastka, woda, izotonik (w proszku do zmieszania z wodą wedle uznania),

- na mecie wszystkie trasy: ciepły posiłek (mięsny lub wegetariański), woda, chleb z tłustym i ogórkiem, owoce, ciastka. No i oczywiście wspomniana w pierwszym akapicie herbata i kawa.

Smacznego :).

photo

16-08-2021

Zapraszamy do pierwszej galerii z objazdu tras. Jak widać na załączonych obrazkach to będą MIX – owe zawody. Trochę historii, industrialu, przyrody... Warto również zwrócić uwagę, na rzeźbę – płasko nie jest. Naprawdę można się pod tym względem zdziwić... Niezmiennie zapraszamy do zapisów :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

08-08-2021

Pierwsze trzy dni zapisów za nami i na listach startowych mamy 185 zawodniczek i zawodników :). Dziękujemy bardzo, no i zapraszamy kolejne osoby na listy startowe. Mamy nadzieję, do 25 września co najmniej podwoić ten wynik :).
Poniżej zdjęcie z pierwszego objazdu tras. Jak widać na trasach rowerowych i rajdowych nie będzie tylko szybkich, asfaltowych przelotów...

photo

01-08-2021

Rozpoczyna się sierpień, zatem my zapraszamy do zapisów. Tak jak pisaliśmy wcześniej, przez pierwsze trzy dni obowiązywać będzie najniższe wpisowe z możliwych. Od dziś rozpoczynamy też systematyczne wrzucanie wiadomości a propos przygotowań do imprezy, zatem warto tutaj raz na jakiś czas zajrzeć :).

photo

10-07-2021

Ruszamy!

Na zaproszenie Starosty Będzińskiego, p. Sebastiana Szaleńca jesienna edycja Silesia Race odbędzie się na terenie powiatu będzińskiego i najbliższych sąsiadujących gmin. O samym powiecie poczytać można w zakładce „powiat będziński”, pierwsze zdjęcia zobaczyć można w galerii poniżej. My powoli zaczynamy objazdy tras, poszukiwania lokalnych krajobrazowo – historycznych perełek, kolejnych partnerów... Oczywiście na bieżąco będzie Was informować o postępach naszych prac. Zapisy od 1 sierpnia (przez pierwsze trzy dni najniższe wpisowe z możliwych).

photophotophotophotophotophotophotophotophoto

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy