photo

Silesia Race - jesień

Siewierz, 24 września 2022 r.

Zawody na orientację w czterech formułach

Sportowa gra miejska

10 - 15 km, kategorie: rodzinna i "dorosła"

Trasa piesza

25 i 50 km - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Trasa rowerowa

50 km i 100 km

Rajd przygodowy

OPEN - 70 km i PROFI - 125 - 150 km

Dokładna charakterystyka tras w zakładce "informacje" i dalej "charakterystyka tras"

27-09-2022

Krótkie podsumowanie.

Wyniki mamy TUTAJ. Do końca tygodnia, tj. 2 października czekamy na Państwa uwagi. Po tym czasie wyniki uznajemy za oficjalne. Po zdjęcia zapraszamy na naszego Facebooka.

Drodzy uczestnicy, serdecznie dziękujemy Wam za udział w naszej imprezie. Mamy ogromną nadzieję, że trasy się Wam podobały, podobnie jak punkty żywieniowe (lotny i w bazie), zadania specjalne na Sportowej Grze Miejskiej no i nasze towarzystwo.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Siewierza – Zdzisławowi Banaś za ugoszczenie Silesia Race w swoim mieście; Kierownikowi Referatu Oświaty, Kultury i Promocji – p. Marcinowi Machura oraz Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki – p. Jackowi Gruszczyńskiemu za olbrzymią pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu.

Imprezą przygotowali dla Was (kolejność alfabetyczna i kobiety przodem): Agata (strona www), Agnieszka (przyjechała nas odwiedzić w czasie sobotniej przejażdżki rowerowej, ogarnęła 10 chlebów z tustym), Aneta (lotny punkt odżywczy i przygotowanie bazy zawodów w piątkowy wieczór), Anita (zadanie na grze miejskiej), Asia (punkt przy bardzo przyjemnym odcinku pieszym na trasie PROFI), Dalia z Klaudią (po tym jak zajęły drugie miejsce na TP 25, pomagały jeszcze liczyć wyniki do wieczora), Hania (lotny punkt żywieniowy, obsługa bazy i wyniki), Magda (zadanie specjalne na grze miejskiej), Marta (obsługa bazy i wyniki). Panowie: Krzysiek (punkt zadaniowy na zamku), Łukasz B (stawianie punktów plus obsługa bazy), Łukasz P. (stawianie i ściąganie punktów, kajaki, zdjęcia), Marcin (anturaż...), Miłosz (piątkowe ogarnianie bazy, kajaki, punkt żywieniowy w terenie), Mariusz (jak Agnieszka, to miała być miła sobotnia przejażdżka... ), Stasiu (niedzielne ściąganie punktów).

Co dalej?
8 października zapraszamy na imprezę w okolice Żywca. 6 godzin z mapą i kompasem w górach. Tutaj LINK.


26 października ruszamy z „Katowicami Wieczorową Porą” - X sezon!

Terminy Silesia Race 2023
zima – 4 lutego
jesień – 23 września

Poniżej nasz wariant na pokonanie trasy pieszej 50 km. Niecałe 51 km.

photo

22-09-2022

Ostatni komunikat przed imprezą.
1. Zawody odbędą się :).
2. Jak zawsze mamy kilka map więcej i posiłków zamówionych też. Zapraszamy osoby jeszcze niezapisane na przyjazd w sobotę rano.
3. Pogoda. Ma być OK :). Na pewno lepsza jak przy stawianiu punktów...
Do zobaczenia.

photo

16-09-2022

Zapraszamy do lektury komunikatów technicznych.
Przy okazji przypominamy, że internetowe zapisy przyjmujemy do niedzieli, 18 września. Później już tylko w biurze zawodów w dniu imprezy.

Sportowa Gra Miejska

Trasa piesza 25 km

Trasa piesza 50 km – Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację


Trasa rowerowa 50 km

Trasa rowerowa 100 km

Trasa rajdu przygodowego OPEN

Trasa rajdu przygodowego PROFI

05-09-2022

Zapraszamy do galerii z sierpniowych objazdów/obchodów/opłynięć tras :), no i oczywiscie do zapisów.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

30-08-2022

Jak wygląda nasza Sportowa Gra Miejska?

Na starcie uczestnicy wydarzenia otrzymają mapę Siewierza. Na mapie zaznaczone będą punkty kontrolne, które trzeba będzie odnaleźć w terenie. Na niektórych punktach będziecie Państwo proszeni o wykonanie tzw. zadania specjalnego: sprawnościowego lub wymagającego siły umysłu. Zespół, który całą trasę pokona najszybciej, z najmniejszą liczbą punktów karnych (przyznanych za niepełne wykonanie zadania specjalnego) wygrywa. Poza nasza mapą, można także korzystać z nawigacji GPS w telefonie, itp... Przewidujemy dwie kategorie gry: rodzinna – w zespole musi znaleźć się przynajmniej jedno dziecko w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej i dorosła – start osób dorosłych w zespole lub z dziećmi w wieku szkoły średniej.

Zdjęcia a realizacji naszych poprzednich gier poniżej. Zapraszamy do zapisów na imprezę roku :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

05-08-2022

Działamy :). Objeżdżamy trasy, szukamy ciekawych miejsc, aktualizujemy mapy, rezerwujemy kajaki na trasy rajdowe... jednym słowem: nudów nie ma :). Poniżej prezentujemy zdjęcia z lipcowych objazdów. No i niezmiennie zapraszamy do zapisów.

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

18-06-2022

Mamy to!

Na jesienną edycję Silesia Race zapraszamy do Siewierza. Miasteczka leżącego przy zachodnim krańcu Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Oddalonego od Katowic o 31 km, Krakowa o 85 km, Wrocławia o 222 km, Warszawy o 284 km.

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego obejścia terenu :).

photophotophotophotophotophotophotophotophotophotophotophoto

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy